Miejska Biblioteka Publiczna im. ks.Bernarda Sychty

Z książką na start

Akcja wzorowana jest na brytyjskim projekcie Bookstart, który działa od 1992 roku i przynosi świetne rezultaty. Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia biblioteki, gdzie Młody Czytelnik otrzyma Pakiet Startowy, a w nim imienną Kartę Biblioteczną, Paszport Biblioteczny oraz darmową książkę dopasowaną do jego wieku i potrzeb.

W Paszporcie będzie zbierał pieczątki, a w zamian otrzymywał dyplomy i nagrody książkowe. To świetna motywacja dla dzieci. W tym wieku czytanie książek jest konkurencyjne dla telewizji i komputera. Dla rodziców motywacją będzie możliwość spędzenia aktywnie czasu ze swoim dzieckiem. Trzeba pójść wspólnie do biblioteki, wspólnie zastanowić się nad wyborem książki, wieczorem przeczytać książkę, a później o niej porozmawiać.

Wierzymy, że uczestnicząc w akcji „Z książką na start”, inwestujemy w przyszłość najmłodszych członków rodziny – dzieci, w ich wiedzę i pewność siebie, którą wykorzystają, wchodząc w dorosłość i podejmując mądre decyzje. Czytanie jest bezpłatne, a biblioteki dostępne dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe rodziny.

Więcej informacji w opisie projektu.

Z książką na start

ORGANIZATORZYDARCZYŃCA
MBP StarogardFundacja Metropolia DzieciPolpharma

PATRONAT HONOROWY
Starosta Starogardzki Leszek Burczyk

Powiat Starogardzki

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak

Miasto Starogard Gdański

Gmina Wiejska Starogard Gdański - Wójt Stanisław Franciszek Połom

Gmina Wiejska Starogard Gdański


Powrót na górę