Spotkanie ze Stanisławem Sierko

Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim zaprasza na spotkanie autorskie ze Stanisławem Sierko. Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty Czytelnia Popularnonaukowa (II piętro) ul. Paderewskiego 1, Starogard Gdański Data: 21 kwietnia (czwartek) Godzina: 17:00 Wstęp wolny. Na plakacie zdjęcie prezentujące książkę "Mi muzami jesień się zaczyna kociewska" wśród gadżetów regionalnych.
Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim zaprasza na spotkanie z pisarzem Stanisławem Sierko. Odbędzie się ono w czwartek 21 kwietnia o godz. 17:00 w Czytelni Popularnonaukowej (ul. Paderewskiego 1, II piętro).

Stanisław Sierko – dziennikarz i poeta
Urodził się w 1949 r. w Gdańsku. Dzieciństwo i młodość spędził w Gdyni. Od prawie 50 lat mieszka na Kociewiu. Gniew, Mirotki, Starogard Gdański, Barłożno. Debiutował na łamach Pomeranii. Publikował swoje wiersze między innymi w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Gazecie Kociewskiej, Gazecie Tczewskiej, Kociewskim Magazynie Regionalnym, Pielgrzymie, Wieściach z Kociewia, Dłoniach i Słowie, Głosie Powiatowym, Tygodniku Parafialnym, a także w Naszym Dzienniku. W 1997 r. wydał tomik wierszy Zakruszki. W tym samym roku, 8 i 15 listopada TVP w programie Ziarno wyemitowała inscenizację jego autorstwa O życiu i męczeńskiej śmierci św. Wojciecha. Powyższą inscenizację nagrała telewizja z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej imienia księdza senatora Feliksa Bolta w Barłożnie. Nagrania realizowano w Straszynie. Z okazji jubileuszu 25-lecia tego wydarzenia, w marcu 2022 r. Wydawnictwo Bernardinum Pelplin wydało drukiem ten scenariusz. W 2014 r. Stanisław Sierko wznowił uzupełnione wydanie tomiku Zakruszki 2. Także w 2014 r. w grudniu wydał tomik wierszy To czekanie ma sens. Wiersze adwentowe i gwiazdkowe. Kontynuując publikację wierszy o tematyce parareligijnej, wydał przed Wielkanocą 2015 r. tomik To czekanie ma sens. Wiersze wielkopostne i wielkanocne. W marcu 2022 r. wydał tomik wierszy Mi muzami jesień się zaczyna kociewska, a w kwietniu tego roku tomik wierszy Jestem dzieckiem anioła. Ten tomik jest ilustrowany pięknymi obrazami Zofii Sumczyńskiej. W przygotowaniu są kolejne tomiki wierszy. W pracy dziennikarskiej był redaktorem naczelnym Gazety Kociewskiej i Głosu Powiatowego. Stanisław Sierko jest laureatem Kociewskiego Pióra oraz Pierścienia Mechtyldy.