Wspólne Czytanie

Uruchomiliśmy w naszej bibliotece dawno zapowiadane Wspólne Czytanie. Akcja na celu ma rozpowszechnienie wśród najmłodszych korzyści wynikających z korzystania z biblioteki, poszerzanie ich wiedzy i wyobraźni oraz przede wszystkim miłe spędzenie czasu z najbliższymi.

W ostatnią sobotę kwietnia dzieci miały okazję posłuchać ciekawych bajek, wierszyków i opowiadań. Pierwsze z cyklu Wspólne Czytanie rozpoczął wierszami Tuwima dyrektor MBP Radosław Spychalski. Zgromadzeni rodzice również czynnie włączali się w głośne czytanie dzieciom, które zapoznały się również m.in. z wierszami Brzechwy, z przygodami wszystkim znanego Reksia i żółwika Franklina. Poza czytaniem atrakcjami były pluszowe kręgle, wspólne malowanie, ozdabianie kartek oraz oczywiście wspaniała zabawa w kąciku dla dzieci.

Wszystkich chętnych do kolejnych akcji Wspólnego Czytania zapraszamy bardzo serdecznie, kolejne jak zwykle w ostatnią sobotę miesiąca. Jeśli ktoś z państwa również chciałby się włączyć w akcję prosimy o informację. Następne spotkanie będziemy organizować 30 maja o godz. 12.00. W MBP tego dnia czekać będzie wiele atrakcji z okazji nadchodzącego już Dnia Dziecka.