Wspólne Czytanie “Dzień Grafika”

Wspólne Czytanie - Dzień Grafika

Kwietniowe “Wspólne Czytanie” poświęcone było przypadającemu dzień wcześniej Światowemu Dniu Grafika. Korzystając z okazji, świętowaliśmy również Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, wystawiając teatrzyk kukiełkowy pt. “Zagadka szkolnej biblioteki” na podstawie opowiadań Agnieszki Stelmaszyk i Doroty Smoleń. Rozpoznawaliśmy różnorodne techniki graficzne, przyporządkowaliśmy ich cechy charakterystyczne oraz tworzyliśmy hasła reklamowe do gotowych grafik. W grupach staraliśmy się odwzorować portrety sławnych postaci w jak najszybszym czasie. Efekt był powalający: zobaczyliśmy “nową” Monę Lizę, Agathę Christie oraz Henryka Sienkiewicza. Stworzyliśmy własne grafiki, odciskając lub rozwałkowując farbę na kartce papieru przez różne materiały.

Wspólne Czytanie – Dzień Grafika

Wspólne Czytanie – Dzień Grafika

Galeria zdjęć na Facebooku.