Spotkania dla uczniów z Okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2018

Jutro przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży gościła uczniów i nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 i Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim oraz Zespołu Szkół Publicznych w Osiecznej. Ze względu na obchodzone w tym roku 100-lecie Odzyskania Niepodległości czytaliśmy fragmenty książek związanych z historią Polski: “Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego i “Asiunia” Joanny Papuzińskiej. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi symboli narodowych i geografii Polski. Rozpoznawaliśmy słynne postaci z historii naszego kraju po ich portretach. Dziękujemy wszystkim gościom – w tym wszystkim czytającym – za odwiedzenie naszej biblioteki i udział w spotkaniu.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2018

Zdjęcia ze spotkań można zobaczyć na bibliotecznym profilu na Facebooku.