Biblioteczne Mikołajki

Mikołajki

W sobotę 8 grudnia świętowaliśmy Biblioteczne Mikołajki! Licznie zebrani uczestnicy w oczekiwaniu na najważniejszego gościa wysłuchali opowiadania Grażyny Bąkiewicz “Naleśniki Świętego Mikołaja” ze zbioru “Dobranocki na Gwiazdkę”. Potem przywitaliśmy Świętego Mikołaja, który przywiózł worek prezentów oraz bardzo dużo śniegu do naszej biblioteki! Najbardziej odważni mieli okazję zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wiersz. Po rozdaniu upominków i wspólnym tańcu z naszym gościem przystąpiliśmy do konkurencji drużynowych. Przy pomocy kleju i pociętych skrawków gazet próbowaliśmy tworzyć jak najdłuższe “mikołajowe brody” liderom poszczególnych grup. Z zasłoniętymi oczyma pakowaliśmy prezenty na podstawie wcześniej odczytanych list z prezentami oraz dopasowywaliśmy określoną listę prezentów do listów dzieci. Chętni mogli popróbować swoich sił w grze, w trakcie której po rozwiązaniu matematycznych działań trzeba było nakładać bombki na dużą choinkę. Na naszych gości czekały prace plastyczne – kartki świąteczne ozdabiane brokatem, papierem pakowym i innymi materiałami. Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę!

Mikołajki

Więcej zdjęć ze spotkania mikołajkowego tutaj.