Spotkanie DKK dla Dorosłych – 27. lutego 2019

Spotkanie DKK dla Dorosłych – 27. lutego 2019

Monika Milewska - Latawiec z betonu, fot: materiały prasowe

W środę – 27 lutego spotkaliśmy się, jak co miesiąc w Czytelni Filii nr 2, aby porozmawiać o przeczytanych książkach. Stawili się (prawie) wszyscy klubowicze, a i książek przeczytaliśmy sporo, było więc o czym dyskutować.

Nasza  „obowiązkowa” lektura – “Latawiec z betonu” Moniki Milewskiej nie zrobiła na nas dobrego wrażenia, opisani w niej mieszkańcy jednego z najdłuższych w Europie, a w Polsce najdłuższego falowca  (na Przymorzu)  sprawiają dziwne wrażenie, a przecież na pewno mieszkają tam różni ludzie, nie wiadomo dlaczego autorka skupiła się na tych najgorszych.

Monika Milewska - Latawiec z betonu, fot: materiały prasowe

Monika Milewska – Latawiec z betonu, fot: materiały prasowe

Ale na szczęście oprócz tej książki przeczytaliśmy też inne – “W świecie jurt I szamanów” B. Uryna i “Duchy dżungli” J. Kaszy. A niektórzy to przeczytali Filipa Springera – “Źle urodzone”, “Wanna z kolumnadą” i “Księgę zachwytów” na poprawę nastroju.

A na nasze kolejne spotkanie zapraszam 28 marca 2019 r., a czytamy: “Moja kochana dumna prowincja” – K. Filipowicza i “Jutro przypłynie królowa” Wasielewskiego. Zapraszamy chętne osoby, do Filii nr 2 (ul. Reymonta 1).