Tydzień Bibliotek 2019

3 świnki

W maju z okazji Tygodnia Bibliotek oraz Dnia Bibliotekarza mieliśmy zaszczyt gościć przedszkolaków ze starogardzkich przedszkoli wraz z nauczycielkami. Pracownicy naszej biblioteki przygotowali przedstawienie kukiełkowe o trzech świnkach w niecodziennej wersji. Najmłodsi poznali różne sposoby budowania domów przez niektóre zwierzęta, inspektora budowlanego wilka Szczepana Szpachlę oraz firmę budowlaną ,,Krewni i znajomi królika” prowadzoną przez wygadaną królisię Dorotkę. Pozostając przy tematyce budownictwa, dzieci miały okazję zmierzyć się z zadaniem, które polegało na przyporządkowaniu mieszkańcom różnych krajów rodzajów domów po wysłuchaniu ich opisów. Poszczególne kraje i kontynenty dzieci odnajdywały na mapie świata. Biblioteka dziękuje Miejskiemu Przedszkolu Publicznemu nr 3, Miejskiemu Przedszkolu Publicznemu nr 5, Miejskiemu Przedszkolu Publicznemu nr 6 oraz przedszkolu Bajkowy Domek za odwiedzenie naszej biblioteki, zabawę i wspólne zdobywanie wiedzy! Jednocześnie dziękujemy wszystkim grupom za życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i bibliotek.

3 świnki

Cała galeria zdjęć z wizyt przedszkolaków podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek dostępna jest TUTAJ.