Noc Bibliotek 2019

Noc Bibliotek 2019

Bazyliszek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Bernarda Sychty jak co roku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tegoroczna, piąta już edycja wydarzenia, odbyła się w sobotę 5 października. Wieczorem główny budynek biblioteki był otwarty dla czytelników, który mogli wypożyczać książki i korzystać z internetu w czytelni internetowej. Zapominalscy czytelnicy podczas Nocy Bibliotek mogli oddać książki bez płacenia kary za przekroczenie terminu.
Na parterze w Wypożyczalni dla Dorosłych na czytelników czekały książki, które można było sobie wybrać w ramach “Nocnego książkobrania”.
Na pierwszym piętrze w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży odbył się teatrzyk cieni “Śladem nocnych zwierząt i potworów”. Dzieci wraz z rodzicami poznały przygody małego Jacka, nietoperza gacka brunatnego, który bał się ciemności. Podczas lotu poznał wiele zwierząt prowadzących nocny tryb życia oraz nauczył się nie wierzyć w strachy, które tworzyła jego bujna wyobraźnia. Po teatrzyku dzieci wzięły udział w quizie sprawdzającym, jak uważnie oglądały przedstawienie. Zmierzyły się też z zabawą w tropienie nocnych zwierząt i potworów, szukając wskazówek przy świetle latarek. Dzieci obejrzały film fabularny “Ptyś i Bill” w reżyserii A. Charolta i F. Magniera nakręcony na podstawie serii komiksów autorstwa Jeana Roby. Najwytrwalsi uczestnicy zostali do godziny 22:00, grając w gry planszowe i karciane.
Na drugim piętrze w Czytelni Popularnonaukowej odbyło się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Pruską, autorką powieści kryminalnych. Podczas spotkania była okazja, by zaopatrzyć się w książki pisarki, m. in. najnowszą książkę “Zimne nóżki nieboszczyka”. Największą atrakcją wieczoru dla dorosłych była gra kryminalna prowadzona przez autorkę. Uczestnicy gry mieli możliwość wcielenia się w postać policjanta lub technika i rozwiązania zagadek kryminalnych, musieli rozwikłać kilka spraw i odpowiedzieć na istotne dla śledztwa pytania. Gra wzbudziła w uczestnikach wiele emocji i satysfakcję z rozwiązania zagadek.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za spędzenie z nami tego wieczoru.

Bazyliszek

Galeria zdjęć z Nocy Bibliotek.

Relacja z Nocy Bibliotek na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Galeria zdjęć ze spotkania autorskiego i gry kryminalnej z panią Agnieszką Pruską.

 

Skip to content