Setna rocznica powrotu Starogardu do Państwa Polskiego – spotkanie z wybitnym regionalistą Ryszardem Szwochem – 31 stycznia 2020 r. (piątek)

Setna rocznica powrotu Starogardu do Państwa Polskiego

Chociaż „Błękitna Armia” gen. Hallera wjechała do Starogardu 4 lutego 1920 roku, datą, która przyjęła się jako symbol odzyskania przez Starogard wolności został dzień 29 stycznia. W tym roku mija równo 100 lat od momentu, kiedy nasze miasto powróciło do Państwa Polskiego.

Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim odbędzie się spotkanie z wybitnym regionalistą – Ryszardem Szwochem, który przybliży nam kulisy przyłączenia Starogardu do ziem polskich.

Spotkanie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. (piątek) w Czytelni Popularnonaukowej na drugim piętrze Biblioteki Głównej przy ul. Paderewskiego 1. Zapraszamy.