Czytaki dla osób niewidomych i słabowidzących

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca, które udostępnia czytaki dla osób niewidomych i słabowidzących w ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaki to urządzenia pozwalające osobom niewidomym i słabowidzącym na odsłuchiwanie książek w wersji mówionej, przygotowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Larix”. Obecnie dostępnych jest 2506 tytułów, wśród których jest klasyka literatury oraz nowości. Czytaki oraz przygotowane do odtwarzania na nich książki mówione dostępne są w Bibliotece Głównej przy ul. Paderewskiego 1. Do ich wypożyczania upoważnieni są czytelnicy biblioteki posiadający orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wad wzroku.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem wypożyczania czytaka plus oraz z listą dostępnych książek.