Kot Mruczek poleca… wybrać się (wirtualnie) do teatru

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Spędźmy go, poznając ciekawostki na temat pracy w teatrze. Czy wiecie, ile osób musi pracować, by przygotować jeden spektakl?

20 marca był Światowy Dzień Teatru dla Dzieci i Młodzieży. Zajrzyjcie do naszego wpisu sprzed tygodnia, gdzie znajdują się propozycje przedstawień dla młodego widza do zobaczenia za darmo w Internecie. Może z okazji dzisiejszego święta któreś obejrzycie z rodziną?

Poniżej prezentujemy parę książek o teatrze ze zbiorów Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży.

Fundacja Uniwersytet Dzieci wyjaśnia:

Aktorzy Teatru Gdynia Główna przeprowadzili krótkie warsztaty dla dzieci ćwiczące umiejętności aktorskie.

Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie przygotował cykl Spotkania z lalką teatralną, w którym objaśnia, czym są maska, sycylijka, kukła, pacynka, lalka cieniowa, marionetka, jawajka, tintamareska, lalka trickowa, lalka stolikowa, pokazując bogactwo tego, co czasem wrzucamy do jednej kategorii “teatrzyku kukiełkowego”.

Czy dowiedzieliście się czegoś nowego o teatrze?

Spróbujcie znaleźć rozwiązanie naszej wykreślanki. Ile wyrazów związanych z teatrem znajdziecie bez zaglądania do podpowiedzi? Czy znacie znaczenie wszystkich słów, które pojawiają się w wykreślance?

Może przygotujecie marionetkę z tekturowej rolki, kukiełkę z plastikowej łyżki lub nawet kukiełkę z torebki jednorazowej na patyku i wystawicie swoje przedstawienie?

Rozwiązanie zadań z poprzedniego wpisu z cyklu Kot Mruczek poleca…:

• zaszyfrowane hasło: MÓZG PRACUJE, GDY ZAGADKI ROZWIĄZUJE;
  • skarb znajduje się po prawej stronie samotnej palmy (druga kratka od dołu, czwarta kratka od prawej).