Kot Mruczek poleca… majówkę z książką

Przed nami trzy dni majowe… 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – niedziela (w którą przypadają Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Dzień Orła Białego) oraz ważne święto państwowe – Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

Szczęśliwcy mogą pozwolić sobie na wypoczynek w te dni. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi Czytelnicy, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu, będą mogli trochę poleniuchować podczas długiego weekendu i skorzystać z pięknej pogody. Szczególnie życzymy tego dzieciom i młodzieży. Jednak przygotowaliśmy kilka propozycji na wypadek, gdyby akurat w te dni pojawiły się jakieś wiosenne deszcze.

* * *

Czy wszyscy mają pod ręką jakąś ciekawą książkę? Cieszymy się, że pomimo tego, iż w bibliotece wypożyczanie odbywa się tylko w formie KSIĄŻKI NA TELEFON, tyle osób w tym tygodniu zadzwoniło i przyszło, by uzupełnić zapasy książek na majówkę. Zapraszamy do korzystania z tego sposobu wypożyczania.

A jeśli zabrakło książek? Zawsze można posłuchać, jak opowiadania dla dzieci czytają zawodowi aktorzy:

• Bajka o słońcu Elizy Piotrowskiej (oby słońca było jak najwięcej podczas weekendu!);
  • już 4 maja strażacy będą mieli swoje święto, więc posłuchajmy opowiadania Tappi i wielki pożar Marcina Mortki;
  • co Basia i jej mały braciszek robili, gdy zostali na dwa dni sami z tatą, dowiecie się z opowiadania Basia, Franek i tata Zofii Staneckiej.

Do poczytania:

Starszej młodzieży i dorosłym przypominamy nasz niedawny wpis z linkami do bezpłatnych bibliotek cyfrowych – w wolne dni można nadrobić zaległości w znajomości klasyki literatury, w tym także lektur.

* * *

Czego ciekawego można się dowiedzieć w wolnym czasie? Zerknijcie na:

• stronę www.glosy-ptakow.pl, dzięki której poznacie głosy ptaków Polski – może usłyszycie któreś z nich podczas wiosennych spacerów?
  • wirtualne spacery po muzeach i innych ciekawych miejscach, np. po Centrum Nauki Kopernik (link 1, link 2, link 3);

* * *

A może majówka będzie okazją, by rozwijać artystyczne talenty? Zobaczcie:

* * *

Co jeszcze można robić? Nasze propozycje:

• obejrzeć spektakl muzyczny Pauliny Zajkowskiej z Teatru Wielkiego Opery Narodowej pt. Bajko, gdzie jesteś?
  • poeksperymentować – oto kilka propozycji z bloga Moje dzieci kreatywnie;

* * *

30 kwietnia przypada Ogólnopolski Dzień Koni. W związku z tym świętem mamy dla Was krzyżówkę.