Wakacje z biblioteką 2021: Dzień Miłośników Książek

9 sierpnia przypada ważne dla nas święto – Światowy Dzień Miłośników Książek. W każdej formie – papierowej, mówionej lub elektronicznej – książki dostarczają wspaniałych przeżyć. Przygody książkowych bohaterów potrafią wciągnąć jak najlepszy film (a nawet bardziej, bo sami reżyserujecie go w głowie). W książkach znajdziecie także informacje na temat różnych dziedzin wiedzy. Mamy nadzieję, że świętujecie dzisiejszy dzień, czytając coś ciekawego.

* * *

Bohaterowie tych książek kochali czytać. Czy Wy także? Czy zawsze lubiliście czytać? Jakie książki sprawiły, że polubiliście czytanie? A może jeszcze musicie znaleźć książkę idealną dla Was?

* * *

Książki do poczytania lub posłuchania (bo jak inaczej uczcić dzisiejsze święto?):

*** dla młodszych:

*** dla trochę starszych – klasyka powieści znana z licznych wersji filmowych:

Oczywiście, książki powyżej to tylko plan awaryjny, gdyby Wam zabrakło książek na półce i nie moglibyście wybrać się do biblioteki, do czego Was serdecznie – nie tylko w Światowy Dzień Miłośników Książek – zapraszamy.

* * *

Różne pomysły na zrobienie zakładki do książki:

* * *

Rozpoznajcie, co przedstawiają obrazki, i zapiszcie pierwsze litery odgadniętych wyrazów – razem z literami i znakami przestankowymi wpisanymi do kratek utworzą rozwiązanie.