Noc Bibliotek 2021

Noc Bibliotek 2021

9 października odbyło się VII wydanie ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK. Z tej okazji zaprosiliśmy czytelników do spędzenia wieczoru w murach biblioteki wśród książek i na wspólnych zajęciach. 

Hasło przewodnie akcji w tym roku brzmiało CZYTANIE WZMACNIA. Warto czerpać z książek inspirację, trenować wyobraźnię, poszerzać horyzonty… 

Już przy wejściu czekał punkt startowy SZTAFETY CZYTELNICZEJ. Odważni wystąpili przed innymi gośćmi i czytali głośno książki. 

Na czytelników czekało spotkanie z KSIĄŻKĄ W CIEMNO: tajemnicze książki-niespodzianki, których nie można było ocenić po okładce.

Młodzi czytelnicy obejrzeli FILM DŁUGODYSTANSOWY – pełnometrażową ekranizację powieści Operacja: Człowiek w czerni Jørna Liera Horsta z serii Biuro Detektywistyczne nr 2 w reżyserii Grethe Bøe-Waal.

Po seansie można było zasiąść do PAPIEROWEJ GIMNASTYKI, tworząc zakładki z przeplatanego papieru.

A jeśli tego byłoby mało, piętro wyżej czekały ĆWICZENIA Z IGŁĄ I NITKĄ, czyli wykonywanie zakładek i kartek techniką haftu matematycznego.

Kolejnego dnia przypadał Dzień Gier Planszowych, zatem urządziliśmy MARATON PLANSZÓWKOWY. Można było między innymi wypróbować grę o Starogardzie Gdańskim, podarowaną przez Urząd Miasta. 

Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedziny, a wolontariuszom za pomoc. Zapraszamy do czytania i odwiedzania bibliotek!