Kot Mruczek poleca… świąteczne robótki

Kot Mruczek poleca… świąteczne robótki

Wielkimi krokami nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Wszyscy są zabiegani, sprzątają, gotują i na wszelkie sposoby starają się zadbać, aby świętowanie upłynęło jak najprzyjemniej. Pamiętajcie w te dni o dorosłych, by nie zamęczali się obowiązkami: może sami wyniesiecie śmieci i sprzątniecie w swoich pokojach? 

Chociaż być może Gwiazdor przyniesie Wam jakieś wciągające książki, to zapraszamy w te ostatnie przedświąteczne dni do biblioteki, by zaopatrzyć się w zapasy znakomitej lektury na święta i całą przerwę świąteczną. A kto przeczyta wszystkie książki, wylegując się pod choinką i wcinając pierniczki, pierogi i inne przysmaki, niech wpadnie do nas w poniedziałek po coś więcej do czytania. Niekoniecznie na temat Bożego Narodzenia jak na prezentowanych zdjęciach…

* * *

W ramach odpoczynku od przedświątecznego zabiegania proponujemy wykonywanie bożonarodzeniowych dekoracji, samodzielnie lub wspólnie z całą rodziną. Może to stanie się Waszym świątecznym zwyczajem?

Zachęcamy do wykorzystania tego, co znajduje się w domu: resztek kolorowego papieru lub papieru do pakowania i bibuły, tekturowych rolek, patyczków po lodach, zerwanych koralików… A przede wszystkim do tego, by dać się ponieść fantazji i sprawić, że Wasze drzewko będzie wyjątkowe.

Może któraś z poniższych propozycji ozdób Was zainspiruje?

* * *

Wszyscy są bardzo zajęci, więc dzisiaj tylko małe zadanie na spostrzegawczość…

 

Skip to content