Noc Bibliotek 2023

Plakat informujący o wydarzeniu. Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starogardzie Gdańskim 7 października 2023 od 16:00 do 21:00. 18:00 Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem “Indie: egzotyczny kraj kontrastów”; Wystawa kociewskich sukien ślubnych projektantki Kamili Froelke z Salonu Ślubnego “Bianka”; Gry planszowe z “Kuźnią Goblina”; 16:30 i 19:40 Filmy animowane “Pamiętniki Tatusia Muminka” i “Moja mama gorylica”; Książkobranie; Gra detektywistyczna dla starszych dzieci “Upiorne stwory i jak je znaleźć”; Kącik zabaw, roboty Photon, zagadki o Kociewiu... i nie tylko! Zdjęcia Taj Mahal w Indiach oraz Piotra Kowalczyka, plakaty obu filmów, kosz książek, logotypy akcji Noc Bibliotek, biblioteki, projektu "Biblioteka dla wszystkich" i odpowiedzialnych za niego fundacji, sklepu "Kuźnia Goblina". Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Paderewskiego 1, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58 719 21 70.
W sobotę 7 października zapraszamy do naszej biblioteki na kolejną odsłonę Nocy Bibliotek. Od 16:00 do 21:00 w Bibliotece Głównej na ul. Paderewskiego 1 (na rogu Rynku) czekają na Was:
  • Na III piętrze będzie można obejrzeć WYSTAWĘ KOCIEWSKICH SUKIEN ŚLUBNYCH projektantki pani Kamili Froelke z Salonu Ślubnego Bianka, a także pograć w gry o tematyce regionalnej, rozwiązać rebusy i zagadki, a także kolorować kociewskie wzory.
  • Na II piętrze o 18:00 odbędzie się SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM panem Piotrem Kowalczykiem na temat Indie: egzotyczny kraj kontrastów. O 16:30 i 19:40 będzie można zobaczyć FILMY ANIMOWANE Pamiętniki Tatusia Muminka i Moja mama gorylica.
  • Na I piętrze na starsze dzieci zmierzą się z grą detektywistyczną Upiorne stwory i jak je znaleźć – przeznaczona jest dla starszych dzieci, które potrafią już dobrze czytać, bo będzie wymagać zmierzenia się z zaszyfrowanymi wiadomościami. Będzie można korzystać z gier i zabawek oraz wypróbować roboty Photon.
  • Na parterze wzbogacicie swoje domowe biblioteczki podczas KSIĄŻKOBRANIA, zrelaksujecie się w kąciku kawowym i pogracie w GRY PLANSZOWE – zasady wytłumaczy pan Łukasz Gemba ze sklepu Kuźnia Goblina.
Przez cały czas będzie można wypożyczać książki, korzystać z czytelni internetowej i kącika gamingowego. Może to dobra okazja, by odwiedzić nas całą rodziną i zapisać się do biblioteki? Serdecznie zapraszamy!