Spotkanie autorskie z Miłoszem Szachtą

Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Miłoszem Szlachtą

22 marca 2024r. (piątek) o godz. 17:00

Wstęp wolny.

Miłosz Szachta urodzony 5 stycznia 1998 roku w Starogardzie Gdańskim, autor debiutanckiej książki “Petrichor”. Miłosz od zawsze interesował się literaturą i dziennikarstwem. Jego pierwsze teksty ukazywały się już dekadę temu na blogu kociewiacy.pl, gdzie pisał o lokalnych osobowościach i wydarzeniach. Był i wciąż pozostaje aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego swojego miasta. Jego pasja do pisania zaowocowała stworzeniem własnej książki, która jest wyrazem jego wrażliwości i kreatywności. W 2014 roku na blogu kociewiacy.pl publikował chociażby o Annie Sakowicz z cyklu “Z NOTATNIKIEM W RĘKU”. W ramach reporterskiego notatnika jego wywiady były często publikowane w wersji elektronicznej na wspomnianym blogu oraz w piśmie młodych “Zielony Autobus” wydawanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Prowadził spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starogardzie Gdańskim z autorem tomiku poezji “Ballada dla małego księcia”. W tamtym okresie 2014 – 2015 sporo się działo. A teraz, 10 lat później w tym samym fotelu zasiądzie jako autor debiutanckiej książki.

#kulturastarogardzka