Ogólnopolskie Wybory Książek

Weź udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek. Wybierz ulubione książki dzieci i młodzieży! Kiedy? 13-17 maja 2024. Gdzie? Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Paderewskiego 1, Starogard Gdański. Grafika z nastolatką wskazującą na urnę do głosowania przed nią, ręka z megafonem w prawym górnym rogu. Szczegóły: Wyboryksiazek.pl. Logo akcji oraz czasopisma "Biblioteka w Szkole".
Przyłączamy się do akcji Ogólnopolskie Wybory Książek organizowanej w bibliotekach szkolnych, a także publicznych i pedagogicznych, w całym kraju. Wydarzenie ma za zadanie poznanie faktycznych zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, popularyzację czytelnictwa i postaw obywatelskich.

Od 13 do 17 maja w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży w godzinach pracy biblioteki będzie można oddać głos na ulubione książki – wyniki zostaną przekazane głównemu organizatorowi akcji (redakcji czasopisma Biblioteka w Szkole). Głosy są, jak w prawdziwych wyborach, anonimowe. W poprzedniej edycji akcji, przeprowadzonej w 2015 roku, wzięło udział 446 tysięcy uczniów. Więcej informacji TUTAJ.

Zwracamy się do Was, młodzi Czytelnicy, byście pokazali całej Polsce, jakie książki lubicie!