Spotkanie autorskie z Grażyną Mączkowską

Spotkanie autorskie z Grażyną Mączkowską

Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Grażyną Mączkowską 16 maja 2024r. (czwartek) o godz. 17:00 Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Grażyną Mączkowską

16 maja 2024r. (czwartek) o godz. 17:00

Wstęp wolny.

Grażyna Mączkowska urodziła się w 1958 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Dwadzieścia lat temu opuściła miasto rodzinne i zamieszkała na kolonii mazurskiej wsi. Tam prowadziła rekreację konną. Osiem lat temu z wyboru zamieszkała w Szczytnie, wówczas w obcym i absolutnie nieznanym jej mieście, gdzie obecnie cieszy się statusem emerytki. Od ponad czterdziestu lat żona jedynego męża.

Lubi swój ogród i wydarzenia kulturalne. Przeczytała kilka tysięcy książek. Nosi w sobie ogromne pokłady optymizmu i radości oraz zamiłowanie do psychologii. Chociaż jest domatorką uwielbia podróże. Kilka razy w roku musi gdzieś wyjechać, potrzebuje tego jak tlenu. Uważna obserwatorka życia i ludzi, co przydaje się w tworzeniu książkowych historii.

Wydała pięć książek. Pierwszą pt. „Powiedz, że mnie kochasz, mamo” napisała daleko po pięćdziesiątce, która jeszcze przed jej wydaniem została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie literackim. Kolejne to – „Tatuaże podświadomości” i „Inny wariant życia”. W październiku 2023 roku, nakładem wydawnictwa Lucky, ukazały się „Turkawki”, a w lutym tego roku wydawnictwo Replika wydało „Tajemnice różanego ogrodu” z fabułą osadzoną w Nowym Mieście Lubawskim. W tym roku zostanie wydana kolejna książka.

#kulturastarogardzka

 

Skip to content