Noc Bibliotek 2024

11 października odbędzie się X edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Jak co roku, uczestniczymy w tym wydarzeniu. Tego dnia filie będą zamknięte – zapraszamy wszystkich czytelników do Biblioteki Głównej na Rynku w godzinach od 14:00 do 20:00. Co będzie się działo?

14:15Seans filmu familijnego Mój brat ściga dinozaury w reżyserii Stefano Cipaniego. Film przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 11 lat. Dodatkowo chętni nauczyciele mogą umówić się na seans dla klasy w dniach 10-19 października.

16:00Teatrzyk kukiełkowy Piękna i Bestia – historia usłana różami w wykonaniu bibliotekarek. Zapraszamy przedszkolaki i uczniów klas I-III szkoły podstawowej wraz z rodzinami.

17:00Spotkanie autorskie z Anną Sakowicz, autorką wielu bestsellerowych powieści. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa prac artystki Mileny Wrońskiej.

Ponadto od 14:00 do 20:00 zapraszamy:

• na parter, gdzie można będzie można wybrać sobie książkę w akcji Książkobranie, wykonać ozdobne liście techniką makramy, a także przenieść się w przeszłość, oglądając stare maszyny do pisania i bardzo wiekowe książki;
  • na pierwsze piętro, gdzie – nie licząc czasu trwania teatrzyku – będzie można zmierzyć się z biblioteczną grą Na tropie książek, zagrać w gry planszowe, zaprogramować trasę robota, zbudować coś z klocków Lego;
  • na trzecie piętro, gdzie w ramach spotkań Kociewiacy z pasją będzie można poznać działalność Pracowni Krawieckiej Bąbel, pokolorować kociewską zakładkę i zapoznać się z regionalnym księgozbiorem.

Do zobaczenia!