Kot Mruczek poleca… rekordy

W tym tygodniu, 18 listopada, obchodzono Światowy Dzień Bicia Rekordów Guinnesa. To święto co roku przypada w inny dzień. 12 listopada 2004 roku było zorganizowane po raz pierwszy, aby uczcić, że Księga Rekordów Guinnesa stała się najlepiej sprzedającą się książką wszech czasów. W ramach świętowania ludzie spotykają się, by bić kolejne rekordy.

Bycie rekordzistą w jakiejś dziedzinie życia często wymaga ujawnienia naszych talentów, dlatego najmłodszym polecamy audiobook Osiołek Olek na tropie talentów autorstwa Natalii Przybylskiej w wykonaniu Teatru Kultureska.

Opowieść o NAJmniejszej bohaterce – Calineczce z baśni Hansa Christiana Andersena – do poczytania lub posłuchania znajdziecie TUTAJ. A może najmniejszy jest Paluszek z baśni braci Grimmów?

Krótki przegląd książki Najwyższa góra, najgłębszy ocean. Obrazkowe kompendium cudów natury wydawnictwa Nasza Księgarnia – tę i inne książki o tym, co na świecie największe, najmniejsze i najbardziej niezwykłe znajdziecie w bibliotece. Zapraszamy, gdy tylko będziemy mogli ponownie otworzyć bibliotekę dla czytelników i wznowić wypożyczanie. Do tego czasu polecamy zaglądanie na naszą stronę internetową i profil na Facebooku.

Czy umiecie odpowiedzieć na te pytania o rekordy?

Garść ciekawostek dla dzieci:

Znacie teleturniej Milionerzy? Dzisiaj mamy własną wersję na temat rekordów geograficznych – dla uczniów szkół podstawowych, którzy mają już w szkole lekcje geografii lub geografią się interesują.

Pomysły na pracę plastyczną:

Rozwiązanie zadania z poprzedniego wpisu!