Czytamy z sercem

Plakat informujący o wydarzeniu: Czytamy z sercem. Zajęcia dla grup ze szkół i przedszkoli z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania od 30 września do 4 października 2024. Czekamy na zgłoszenia! / Wyszywanki na papierze: Haftowane serca 3 października 2024 godz. 13:00-17:00. Kreatywna biblioteka: Drzewo uczuć 5 października 2024 godz. 10:00-14:00. Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim, Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Paderewskiego 1, tel. 58-719-27-02 wew. 28, e-mail: dziecieca@mbpstarogard.pl. Nazwy i terminy wydarzeń wpisane w serca. Logo miasta, biblioteki, akcji "Czytamy z sercem".
Przyłączamy się do akcji Czytamy z sercem organizowanej z okazji przypadających 29 września Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Zapraszamy grupy ze szkół i przedszkoli na zajęcia do biblioteki od 30 września do 4 października. Podczas zajęć nie tylko czytamy, ale także poznajemy ciekawostki o sercu. Chętnych nauczycieli prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży (telefon: 58 719 21 70 wew. 28, e-mail: dziecieca@mbpstarogard.pl).

Odbędą się także zajęcia kreatywne:
3 października, godz. 13:00-17:00Wyszywanki na papierze: Haftowane serca. Będziemy wykonywać kartkę techniką haftu matematycznego. Zajęcia przeznaczone są dla starszych dzieci, które potrafią posługiwać się igłą, młodzieży i dorosłych. Można przyłączyć się w każdym momencie, ale zalecamy, by zaplanować sobie co najmniej godzinę.
5 października, godz. 10:00-14:00Kreatywna biblioteka: Drzewo uczuć – tworzymy drzewko z tektury, sznurków i wstążek.