Blog

Kot Mruczek poleca… origami

24 października to Światowy Dzień Origami. Ta sztuka składania papieru narodziła się w Chinach, lecz rozwinęła się w Japonii, stając się rozpoznawalnym poza granicami symbolem japońskiej kultury.

Kot Mruczek poleca… spacerować wśród drzew

10 września przypada Światowy Dzień Drzewa, który w Polsce obchodzimy od około 2002 roku. W tym dniu powszechnie inicjowane są akcje sadzenia drzew, a także różne programy edukacyjne, mające zwiększać świadomość o ważnej roli, jaką drzewa i lasy pełnią w naszym środowisku…

Noc Bibliotek 2021

9 października odbyło się VII wydanie ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK. Z tej okazji zaprosiliśmy czytelników do spędzenia wieczoru w murach biblioteki wśród książek i na wspólnych zajęciach. 

Noc Bibliotek 2021… dla młodych czytelników

Dzisiaj Noc Bibliotek! Mamy nadzieję, że będziecie się z nami dobrze bawić.

2021 – Rok Tadeusza Różewicza

9 października przypada setna rocznica urodzin Tadeusza Różewicza, jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku, dramatopisarza, przedstawiciela teatru absurdu. Z tej okazji Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza.

Zaproszenie na Noc Bibliotek 2021

Już 9 października między godz. 18:00 a 22:00 odbędzie się NOC BIBLIOTEK!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest od 2001 roku w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla młodych czytelników.

Kot Mruczek poleca… owoce

28 września to Światowy Dzień Jabłka. Ten smaczny owoc ma mnóstwo witamin, minerałów i błonnika. Znalazł swoje miejsce w wielu wierzeniach religijnych, mitach, baśniach i tradycjach. Może słyszeliście lub czytaliście którąś z nich?

Kot Mruczek poleca… jesień

22 września to pierwszy dzień astronomicznej jesieni. Jest to tzw. równonoc jesienna, gdy dzień i noc trwają tyle samo. Odtąd dzień będzie coraz krótszy, a noc coraz dłuższa…

Kot Mruczek poleca… wypłynąć na szerokie wody

Ahoj, kamraci! Pomału zbliża się nasz dzień – Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat. Arrrr! Kto żyw, niech szykuje łódź, bo 19 września wyruszamy na szerokie wody wyobraźni…