Blog

Wspólne Czytanie: Ogólnopolski Dzień Głośnego. 8 października 2022 godz. 12:00. Z okazji niedawnego Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania posłuchamy ciekawych historii, zmierzymy się z zadaniami o literach, pobawimy się razem i wykonamy pracę plastyczną. Czytania Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim, Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży (I piętro), ul. Paderewskiego 1, tel. 58-719-27-02 wew. 28, mail: dziecieca@mbpstarogard.pl. Na plakacie książka, jesienne liście i logo biblioteki.

Wspólne czytanie: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci zaprasza na Jesienne spotkanie z książką 8 października godz. 10:00. Długie jesienne wieczory sprzyjają czytaniu. Czasami chciałoby się nie tylko czytać, ale także podzielić swoimi wrażeniami z ostatnio przeczytanej książki. To dobry powód, by do nas dołączyć! Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim, Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży (I piętro), ul. Paderewskiego 1, tel. 58-719-27-02 wew. 28, mail: dziecieca@mbpstarogard.pl. Na plakacie jesienne liście i logo Bibliotecznego Klubu Czarnego Kota.

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci: Jesienne spotkanie z książką

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci zaprasza na JESIENNE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ, które odbędzie się w sobotę 8 października o godzinie 10:00.

Plakat informujący o wydarzeniu Popołudnie gier 6 października 2022 godz. 15:00. Zabierz mamę, tatę, siostrę, brata, koleżankę, kolegę lub inną sympatyczną osobę i spędźcie czas razem w bibliotece, grając w gry planszowe! Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim, Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży (I piętro), ul. Paderewskiego 1, tel. 58-719-27-02 wew. 28. Na plakacie zdjęcie gry planszowej Catan, kostka do gry i logo biblioteki.

Popołudnie gier – spotkanie 6 października

Gry planszowe to rozrywka dla małych i dużych. Zapraszamy na pełne gier popołudnie w bibliotece!

Plakat informujący o wydarzeniu, zdjęcie gościa tego dnia, Szymona Góralczyka grającego na bębnie. NOC BIBLIOTEK Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 1 października 2022 15:00-21:00 15:00-21:00 >>> Książkobranie (parter) 15:00-18:00 >>> Strefa gier planszowych (I piętro) 15:15-16:50 >>> Film dla dzieci "Pierwsza tajemnica" na podstawie książek z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmarka (II piętro) 17:00-18:00 >>> "O farmazynach, słodyczach i magii wśród drzew. Opowieści kociewskie" - spotkanie z bajarzem Szymonem Góralczykiem z Karawany Opowieści (II piętro) 18:00-20:00 >>> Film-niespodzianka dla dorosłych (II piętro) 18:00-21:00 >>> Biblioteczna gra śledcza dla dzieci i młodzieży "Detektywi na tropie" (I piętro) Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Bernarda Sychty ul. Paderewskiego 1 (Rynek), Starogard Gdański

Noc Bibliotek 2022

Tegoroczna akcja Noc Bibliotek przebiega pod hasłem “To się musi powieść!” Zapraszamy – bez Was się nie powiedzie!

Plakat informujący o zapisach na wydarzenie. U góry zdjęcie dziewczynki przytujającej dużego psa. Tekst: "Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim zaprasza na OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Zapraszamy przedszkolaki oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych na spotkania z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tematem będą zwierzęta w służbie człowieka. Chętni nauczyciele mogą umawiać się na zajęcia, dzwoniąc na numer telefonu 58 719 21 70 wew. 28. Na zgłoszenia czekamy do 29 września". Logo biblioteki w prawym górnym rogu.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Chcemy serdecznie zaprosić przedszkolaki i najmłodszych uczniów na zajęcia o zwierzętach.

Zdjęcie przedstawia 4 bibliotekarki, ostatnie po prawej i po lewej mają w rękach książki "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza; stoją na tarasie przy stawie w Parku Miejskim w Starogardzie Gdańskim; woda, drzewa i krzewy dookoła stawu; w prawym górnym rogu łabędź, w lewym górnym rogu fontanna w stawie. w

Narodowe Czytanie “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

Podczas tegorocznej akcji “Narodowe Czytanie” cała Polska czyta “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Zdjęcie przedstawia 2 ludzi przebranych za Smerfetkę i Papę Smerfa. Stoją na podstawie rzeźby Wierzyczanki, przedstawiającej kobietę lejącą wodę ze dzbana. Widać parkowe rośliny, drzewa i krzewy, oraz chodnik, pośrodku którego stoi rzeźba.

Biblioteczne wspomnienia z wakacji

Wakacje 2022 już za nami. Przypomnijmy sobie, co działo się w tym czasie w bibliotece…

Zapraszamy w sobotę 3 września 2022 roku

Zapraszamy w sobotę 3 września 2022 roku biblioteka będzie czynna od 8.00 do 14.00

Plakat informujący o wydarzeniu. Popołudnie gier 8 września godz. 15:00. Zabierz mamę, tatę, siostrę, brata, koleżankę, kolegę lub inną sympatyczną osobę i spędźcie czas razem w bibliotece, grając w gry planszowe! Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży (I piętro) ul. Paderewskiego 1, tel. 58-719-27-02 wew. 28. U góry plakatu plansza do gry w samotnika; poniżej 2 karty; w lewym dolnym rogu logo biblioteki.

Popołudnie gier – spotkanie 8 września

Zapraszamy na spotkanie z planszówkami w czwartek 8 września o godz. 15:00.

Plakat informujący o wydarzeniu. Wspólne czytanie: Szkolne przygody bohaterów książek. 3 września godz. 12:00. Rok szkolny rozpoczynamy z bohaterami książek, którzy udowodnią, że szkoła to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa w towarzystwie koleżanek i kolegów. Oprócz czytania czekają na Was zadania, zabawy i praca plastyczna. Miejska Biblioteka Publiczna w Starogardzie Gdańskim Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży (I piętro) ul. Paderewskiego 1, tel. 58-719-27-02 wew. 28. W tle plakatu tablica szkolna i kawałki kredy; w lewym dolnym rogu logo biblioteki.

Wspólne czytanie: Szkolne przygody bohaterów książek

Zapraszamy dzieci na spotkanie z cyklu “Wspólne czytanie” w sobotę 3 września o godz. 12:00.