Blog

2021 – Rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

22 stycznia 2021 roku to setna rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych poetów tzw. pokolenia Kolumbów – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej okazji Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwałą z 27 listopada 2020 roku ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Wakacje z biblioteką 2021: Dzień Kolorowanek

Dziś jest Dzień Kolorowanek. Kolorowanki mają pozytywny wpływ na rozwój najmłodszych: przygotowują do nauki pisania, uczą o świecie (pomagają poznać rzeczy, zwierzęta itd. z obrazków), ćwiczą koncentrację, pomagają w nauce kolorów, przezwyciężają nudę, pozwalają na wyciszenie się i złagodzenie stresu, rozwijają kreatywność…

Wakacje z biblioteką 2021: W gospodarstwie

Kto był na wsi, ten wie, że na gospodarstwie praca wre przez cały rok. Tych, którzy chcą dowiedzieć się o pracy rolnika więcej, zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas książkami.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów Biblioteki

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów Biblioteki Głównej (ul. Paderewskiego 1), Filii nr 1 (al. Wojska Polskiego 30) oraz Filii nr 2 (ul. Reymonta 1).

SKONTRUM (inwentaryzacja zbiorów)

Uprzejmie informujemy, że w dniach 2 – 13 sierpnia 2021 roku Filia Nr 2 będzie nieczynna z powodu przeprowadzania SKONTRUM (inwentaryzacji zbiorów).

Zachęcamy Czytelników do wcześniejszych odwiedzin i wypożyczenia książek przed rozpoczęciem skontrum lub do korzystania ze zbiorów pozostałych bibliotek.

Za utrudnienia przepraszamy!

Wakacje z biblioteką 2021: Dzień Czerwonego Kapturka

Dzisiaj obchodzimy Dzień Czerwonego Kapturka. Ta baśniowa postać w czerwonym płaszczyku, która wędruje przez las, by odwiedzić chorą babcię, wywodzi się z podań ludowych, a pierwszy raz została opisana przez Charles’a Perraulta w 1697 roku w książce pt. „Bajki Babci Gąski”…

Wakacje z biblioteką 2021: Pogoda na czytanie

Zjawiska pogodowe, takie jak deszcz, wiatr czy śnieg to nasza codzienność. Sprawiają one, że w różnych porach roku zajmujemy się czymś innym. Jest jednak jedna czynność, którą możemy robić niezależnie od tego, jaka za oknem jest pogoda. Jest to czytanie!

Wakacje z biblioteką 2021: Na tropie przyrody

Wakacje to czas wędrówek. Nie tylko zwiedzamy piękne miasta, muzea i zabytki, ale również spędzamy dużo czasu w lasach, nad jeziorami, nad morzem albo chociaż w parkach i ogródkach. To znakomita okazja do obserwowania przyrody – nie trzeba nawet lornetki czy mikroskopu. Świat roślin i zwierząt czeka na Was.

Wakacje z biblioteką 2021: Domowe zwierzaki

Jakie zwierzęta trzymacie w domach lub widzieliście u kogoś w domu? Czy to psy i koty? Chomiki, króliki, świnki morskie, rybki? A może jakieś rzadziej spotykane stworzenia – jaszczurki, węże, pająki? Które z nich najbardziej Was ciekawią?

Wakacje z biblioteką 2021: Witamy wakacje

Wakacje to wyjątkowy czas, więc nic dziwnego, że o letnich perypetiach dzieci i młodzieży powstaje mnóstwo książek. Kiedy uczniom miałyby się przydarzać niezwykłe przygody, jak nie w wakacje?