Z książką na start

Z książką na start

Akcja wzorowana jest na brytyjskim projekcie Bookstart, który działa od 1992 roku i przynosi świetne rezultaty. Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia biblioteki, gdzie Młody Czytelnik otrzyma Pakiet Startowy, a w nim imienną Kartę Biblioteczną, Paszport Biblioteczny oraz darmową książkę dopasowaną do jego wieku i potrzeb.

W Paszporcie będzie zbierał pieczątki, a w zamian otrzymywał dyplomy i nagrody książkowe. To świetna motywacja dla dzieci. W tym wieku czytanie książek jest konkurencyjne dla telewizji i komputera. Dla rodziców motywacją będzie możliwość spędzenia aktywnie czasu ze swoim dzieckiem. Trzeba pójść wspólnie do biblioteki, wspólnie zastanowić się nad wyborem książki, wieczorem przeczytać książkę, a później o niej porozmawiać.

Wierzymy, że uczestnicząc w akcji „Z książką na start”, inwestujemy w przyszłość najmłodszych członków rodziny – dzieci, w ich wiedzę i pewność siebie, którą wykorzystają, wchodząc w dorosłość i podejmując mądre decyzje. Czytanie jest bezpłatne, a biblioteki dostępne dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe rodziny.

Więcej informacji w opisie projektu.

ORGANIZATORZY DARCZYŃCA
MBP Starogard Fundacja Metropolia Dzieci Polpharma
PATRONAT HONOROWY
Starosta Starogardzki Leszek Burczyk

Powiat Starogardzki

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak

Miasto Starogard Gdański

Gmina Wiejska Starogard Gdański - Wójt Stanisław Franciszek Połom

Gmina Wiejska Starogard Gdański

Skip to content