Narodowe Czytanie – 6 września 2014r.

„W Czytelni Popularnonaukowej w dniu 6 września br. odbyło się Narodowe Czytanie, to już trzecia edycja akcji, podczas której tym razem lekturą była “Trylogia” Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej czytelnicy mieli okazję zapoznać się z dziełami pisarza i jego życiorysem podczas zorganizowanych wystaw. O godz. 12.00 zebrani czytelnicy i zaproszeni goście rozpoczęli oficjalne czytanie. W tym wydarzeniu również uczestniczyli licznie zgromadzeni uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim.

Jako pierwsza wystąpiła pani Wioleta Cegłowska – Przewodnicząca Komisji Kultury, następnie czytała pani Sabina Splitter. Obie panie wprowadziły bardzo romantyczny nastrój fragmentami, które przygotowały. W następnej kolejności fragment walki Kmicica z Wołodyjowskim przeczytał Prezydent Miasta Starogard Gdański Edmund Stachowicz, a na zakończenie pan Dawid Osowski (uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim) zaprezentował fragment opisujący śmierć Longinusa Podbipięty. Po zakończeniu spotkania czytelnicy wymienili się poglądami dotyczącymi Trylogii oraz samego autora ponownie zwracając się ku przygotowanym wystawom.”