GRA MIEJSKA

„W niedzielę 14 września w Starogardzie Gdańskim odbyła się gra miejska pod nazwą: „Gra Miejska czyli starogardzkie wędrówki w czasie i przestrzeni.” . Gra miejska odbyła się w ramach zadania publicznego pn. „Starogard Gdański – cieszę się moim miastem!” dofinansowanego przez Gminę Miejską Starogard Gdański, a organizowana była przez Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, Gmina Miejska Starogard Gdański oraz Starogardzkie Bractwo Rycerskie.

Jednym z punktów na trasie była tak jak w ubiegłym roku Miejska Biblioteka Publiczna. Wewnątrz biblioteki znajdowało się stanowisko skryby, gdzie przy muzyce rodem ze średniowiecza uczestnicy zmagań mieli za zadanie przepisanie fragmentu „Bogarodzicy” czcionką Minuskułą Karolińską. W grze udział wzięło ponad 100 osób, często całe rodziny. Mamy nadzieję, że Gra Miejska już na stałe wpisała się w kalendarz imprez w naszym mieście i coraz większe tłumy będą brać w niej udział.”