Spotkanie Bibliotecznego Klubu Czarnego Kota (17 listopada 2018)

Spotkanie DKK dla dzieci poświęcone książce "Tydzień Konstancji" Olgi Masiuk

Dzisiaj Biblioteczny Klub Czarnego Kota dyskutował o książce Olgi Masiuk “Tydzień Konstancji”. Poznaliśmy Konstancję, niewidomą dziewczynkę, przy okazji dowiadując się wiele o tym, jak wygląda życie codzienne osób niewidomych. Na podstawie prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się o sposobach uczenia się i czytania przez osoby niewidome, różnych rodzajach wad wzroku, przy okazji odgadując zamazane obrazy. Obejrzeliśmy film “N jak niewidomy czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku” stworzony przez Polski Związek Niewidomych, współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej. Uczestniczyliśmy w zabawie z zasłoniętymi oczyma, wyostrzając smak, węch i dotyk. Próbowaliśmy odgadywać hasła zapisane alfabetem Braille’a oraz odszukiwaliśmy go na opakowaniach po lekach.

Na kolejne spotkanie wybraliśmy książkę Barbary Kosmowskiej “Kolorowy szalik”. Zapraszamy 15 grudnia o godz. 12:00!

Spotkanie DKK dla dzieci poświęcone książce "Tydzień Konstancji" Olgi Masiuk

Spotkanie DKK dla dzieci poświęcone książce “Tydzień Konstancji” Olgi Masiuk

Więcej zdjęć ze spotkania tutaj.