Wieczór z pisarzem Andrzejem Kasperkiem

Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Bernarda Sychty oraz Starogardzkie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z pisarzem ANDRZEJEM KASPERKIEM, autorem zbiorów opowiadań “Back in DDR” i “Koronczarka”.

Andrzej Kasperek
Ur. w 1958 r. w Nowym Dworze Gdańskim. Absolwent filologii polskiej UG. W czasie studiów działał w SKSie i był jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Debiutował zbiorem opowiadań “Back to DDR i inne opowiadania”, który został został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2011 w kategorii proza.

Eseje, artykuły i opowiadania publikował m.in. w Blizie, kwartalniku Prowincja, Dzienniku Bałtyckim, Zeszytach Literackich. Mieszka na Żuławach. W 2012 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wydane książki:
• Back in the DDR i inne opowiadania (Wydawnictwo Słowo/obraz Terytoria, Gdańsk 2010)
• Galeria Jacka Kaczmarskiego: skrzydło wschodnie (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk
2013)
• Koronczarka: nowe opowiadania (Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich Taka Gmina, Sztum 2013)
• Miłosz na Żuławach. Epizod z biografii poety, red. nauk. Małgorzata Czermińska, Andrzej Kasperek
(Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 2013)

“Lubię oglądać stare mapy. Są pogięte, poplamione, pobazgrane, przetarte na rogach i złożeniach, czasami podklejone płótnem. Niby utraciły swą aktualność i stały się bezwartościowe. No właśnie: „niby”. Przecież nie szukamy na nich współczesnych dróg, obecnych nazw miejscowości. Szukamy minionego świata, którego już nie ma, który zniknął bezpowrotnie. Bezskutecznie próbują zatrzymać czas, zachować pamięć o nazwach przysiółków, strug, wysepek i toni wodnych…”
(Andrzej Kasperek -„Sianokosy u Schopenchauerów”)

Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2018 r. (czwartek), o godz. 17.00 w Czytelni Popularnonaukowej (II piętro) Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Bernarda Sychty – ul. Paderewskiego 1, Starogard Gdański