Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, święto ustanowione w 1967 roku w rocznicę urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji chcemy się podzielić linkami do stron, na których dzieci znajdą książki i inne treści przeznaczone dla siebie, gdy biblioteki są zamknięte.

***

Cyfrowa biblioteka Wolne Lektury ma w swoich zbiorach wiele utworów Andersena, kilka także w formie audiobooków.

***

Instytut Książki przedstawił swoje propozycje (CZĘŚĆ 1, CZĘŚĆ 2), na jakich stronach szukać treści dla dzieci.

***

Aktorzy Teatru Pionokio z Łodzi codziennie czytają dzieciom kolejne rozdziały “Pionokia” Carla Collodiego (to lektura szkolna!) oraz “Wielkiej księgi uczuć” Grzegorza Kasdepke.

***

Fragment “Przygód kota Filemona” Marka Nejmana i Sławomira Grabowskiego do posłuchania.

***

Księgarnia internetowa Publio.pl oferuje też darmowe ebooki dla dzieci (głównie bajki i klasykę).

***

Można pobrać książkę z wierszykami: “Pierwsza książka mojego dziecka” to projekt Fundacji “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

***

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowała kolorowankę i plakat z okazji święta.