Kot Mruczek poleca… na majówkę

Nadchodzi majowy długi weekend. Niestety, jeszcze przez pewien czas nie będziemy mogli organizować spotkań w bibliotece, więc zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową i profil na Facebooku – na pewno będą się tam pojawiać różne zadania, wiadomości i linki do ciekawych miejsc w Internecie.

Na majówkę biblioteczny kot Mruczek poleca…

… COŚ DO POSŁUCHANIA.

Znane osoby czytają książki dla dzieci w ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom” na portalu ninateka.pl.

… COŚ DLA ZATRZYMANYCH W DOMU WĘDROWCÓW.

Jeśli brakuje Wam wyjazdu na rodzinną wycieczkę, Kopalnia Soli w Wieliczce proponuje wirtualne zwiedzanie. Podążając za strzałkami i rozglądając się po pomieszczeniach, można pokonać trasę turystyczną.

… COŚ DLA MŁODYCH NAUKOWCÓW.

Centrum Nauki Kopernik na swojej stronie internetowej prezentuje ciekawe eksperymenty.

… COŚ DLA WIELBICIELI ŁAMIGŁÓWEK.

Czy ktoś z Was kiedyś rozwiązywał jolkę? To rodzaj krzyżówki bez podanych miejsc wpisywania poszczególnych haseł. Ponieważ w krzyżówce uzupełniono wszystkie litery K, można wśród odgadywanych haseł najpierw wyszukać takie, które zawierają tę literę, a potem je dopasować do kratek i powpisywać. Wtedy o wiele łatwiej znaleźć miejsce wpisywania pozostałych wyrazów. Powodzenia!

Życzymy wszystkim miłej majówki!