Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2020: 11 maja z wizytą gościa

Dzisiaj chcemy przedstawić Wam naszego gościa. To pani Anna Staranowicz-Cisek, która razem z Katarzyną Anną Tkaczyk i Tomaszem Ciskiem wymyśliła serię książek “Jedno imię, wiele historii”. Każda książka zawiera krótkie opowieści o prawdziwych ludziach, którzy osiągnęli coś wielkiego, a których łączy to samo imię. Historie są pisane i ilustrowane przez różnych pisarzy i grafików.
Posłuchajcie, co nasz gość ma do powiedzenia najmłodszym czytelnikom biblioteki, a zwłaszcza członkom Bibliotecznego Klubu Czarnego Kota, który ostatnio niestety nie może się spotykać, ponieważ z powodu epidemii odwołane zostały wszystkie wydarzenia w bibliotece.

O tym, jak ważne jest imię, pani Staranowicz-Cisek napisała TUTAJ.

*** *** ***

Dla uczniów mamy zagadkę – czy znacie te powiedzenia związane z książką i czytaniem? Spróbujcie połączyć je ze znaczeniami. Jutro podamy odpowiedź.

*** *** ***

Jeśli interesujecie się historią II wojny światowej, możecie udać się na wirtualny spacer po Westerplatte. Zainteresowani techniką mogą nie ruszając się z domu zwiedzić Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa, Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie lub Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Naszym drogim Czytelnikom życzymy miłego tygodnia!