Spotkanie autorskie z Krzysztofem Pławeckim

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Pławeckim

6 października odbyło się spotkanie autorskie online w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki finansowanego ze środków Instytutu Książki. Naszym gościem był pan Krzysztof Pławecki, który poprowadził prelekcję na temat “Jak zrealizować swoje marzenie i zostać pisarzem”, przeznaczoną dla młodzieży i wszystkich zainteresowanych prowadzeniem działalności związanej ze swoimi kreatywnymi pasjami. Poruszone zagadnienia odnoszą się także do innych niż literatura dziedzin.

Pan Pławecki jest młodym pisarzem, który dotąd wydał trzy książki dla dzieci: Niekrólewską wyprawę, Chodź, opowiem ci bajeczkę. Twoje prawa konsumenckie oraz 100 lat Niebieskiej Legendy czyli historię klubu piłkarskiego Ruch Chorzów. Opowiedział nam o swojej drodze do zawodu pisarza. Podzielił się swoimi uwagami dotyczącymi organizacji pracy nad książką: co należy przemyśleć przed rozpoczęciem pisania i jakie rady ma dla piszących, np. by nie zrażać się porażkami.

Dowiedzieliśmy się sporo o procesie wydawniczym, o zaletach i wadach publikowania w wydawnictwie i samodzielnego wydawania książek (nasz gość zdecydował się na tę drugą drogę) oraz o ważnej roli promowania książki. Mówiąc o pracy pisarza, najczęściej myślimy o samym pisaniu, powstawaniu utworu literackiego. Ogrom pracy związany z procesem wydawniczym, księgowością i sprzedażą często umyka świadomości czytelnika. Posłuchanie o pracy pisarza “od kuchni” na pewno pomoże się przygotować przyszłym twórcom na nowe wyzwania, a także nowe możliwości.

Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi Pławeckiego za spotkanie i życzymy dalszych sukcesów.

 

Skip to content