Noc Bibliotek 2020: Klimat na czytanie

Tegoroczna edycja akcji Noc Bibliotek odbywa się pod hasłem Klimat na czytanie. Z tej okazji znany autor piosenek Jacek Cygan napisał wiersz. Jak wyjaśniają organizatorzy, hasło to można tłumaczyć dwojako:

• dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;
  • wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

Ze względu na pandemię nasze zwyczajowe spotkanie z okazji Nocy Bibliotek się nie odbędzie. Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową, bo dzisiaj pojawią się zagadki dla czytelników. Wszystkich chcących skorzystać z klimatu na czytanie zapraszamy do wypożyczania książek w dni robocze z zachowaniem reżimu sanitarnego.