Noc Bibliotek 2020: Dbajmy o klimat

Hasłem VI Nocy Bibliotek jest Klimat na czytanie. Przy okazji warto dowiedzieć się co nieco o dbaniu o środowisko naturalne. Globalne ocieplenie oraz zanieczyszczenie środowiska to jedno z najważniejszych i najtrudniejszych wyzwań ludzkości. Każdy może mieć swój mały wkład w ochronę środowiska, o czym opowiada historia Niestraszki. Zagadka w domu Tadka.

***   ***   ***

Jednym z dostępnych dla każdego sposobów dbania o środowisko jest segregacja śmieci – najmłodszym, którzy muszą się tego dopiero nauczyć, przypomną o tym piosenki Świat w naszych rękach i Mam zasady na odpady. Czasem przed wrzuceniem czegoś do kosza warto sprawdzić, jakie zasady segregacji obowiązują w naszym mieście.

W ramach ćwiczenia prawidłowego segregowania śmieci mamy dla Was zadanie. Spróbujcie rozpoznać, jakie odpady kryją elementy puzzli, a następnie posegregujcie je do odpowiednich pojemników.

Wierzymy, że świetnie sobie poradziliście z rozpoznaniem, jakie śmieci kryły puzzle i do jakich pojemników należy je wrzucać. Jeśli chcielibyście sprawdzić swoje odpowiedzi, rozwiązanie zadania podamy w przyszłym tygodniu.

***   ***   ***

Przedmioty, które dla niektórych są śmieciami, dla innych mogą być skarbami. Proponujemy parę pomysłów na prace plastyczne z tektury, puszek itp. znalezionych na blogu Pani Kredki (po kliknięciu na nazwę zabawki, pojawi się szczegółowy opis).