Ferie zimowe z biblioteką 2021: W świecie wulkanów

Wulkany… pewnie spotkaliście się już z tym terminem w szkole na lekcjach przyrody czy geografii, a może niektórzy z Was są miłośnikami filmów przyrodniczych, w których mieliście okazje zobaczyć erupcję wulkanu? A może po prostu często odwiedzając bibliotekę i czytacie książki z zakresu geografii, więc nie jest Wam obca wiedza na temat wulkanów. Jeśli jednak niewiele o nich wiecie, dziś postaramy się pokrótce przybliżyć Wam tę tematykę.

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd wzięły się wulkany? Żeby odpowiedzieć na to pytanie potrzebna jest wiedza na temat wnętrza Ziemi. O tym, jak i o samych wulkanach, dowiecie się z naszych książek, dostępnych w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży.

Do obejrzenia/przeczytania:

Jak zrobić samodzielnie “wulkan” w domu? Dowiecie się z filmu na kanale Nauka jest fajna. Dla bardziej widowiskowego efektu Waszego eksperymentu dodajcie do naczynia barwnik przed dodaniem sody – wystarczą nawet podarte kawałki kolorowej krepy.

Zadanie: Dopasujcie informacje o wulkanach do odpowiednich haseł.

Przez całe ferie zapraszamy do zabawy – każdego dnia ferii podamy jedno zaszyfrowane słowo. Komu uda się odgadnąć całe hasło?