Ferie zimowe z biblioteką 2021: Bądź gospodarny

Zapewne macie jakieś plany i marzenia, które chcielibyście zrealizować, niezależnie w jakim wieku jesteście. I pewnie większość z Was już od najmłodszych lat była właścicielem “świnki skarbonki”, w której trzymaliście zaoszczędzone pieniądze… Czy udało Wam się już zrealizować jakieś marzenie dzięki odłożonym oszczędnościom? A może jesteście w trakcie oszczędzania i nadal okazuje się, że macie zbyt mało pieniędzy? Dzisiaj podpowiadamy, jak mądrze wydawać i oszczędzać pieniądze.

Poniżej kilka książek na temat finansów, dostępnych do wypożyczenia w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży.

Jeśli nie jesteście pewni, czy warto je wypożyczyć, zapoznajcie się z recenzjami, np. Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią (bo często sami nie wiedzą) Bogusława Janiszewskiego lub Grosz do grosza, czyli Ekonomia wierszem Grzegorza Strzebońskiego i Patrycji Wojtkowiak-Skóry.

Historyjki do słuchania i czytania:

Trochę informacji o pieniądzach, oszczędzaniu i zakupach dla dzieci:

Dla starszych: 5 metod oszczędzania.

Odszukajcie hasła związane z obrotem pieniądza, które ukryły się w diagramie. Podpowiedź: nie muszą być zapisane poziomo od lewej do prawej.

Przez całe ferie zapraszamy do zabawy – każdego dnia ferii podamy jedno zaszyfrowane słowo. Komu uda się odgadnąć całe hasło?