Wakacje z biblioteką 2021: Domowe zwierzaki

Ten tydzień wakacji spędzimy z domowymi zwierzętami. Na pewno wielu z Was ma w domu zwierzaka lub bawi się czasami z pupilem kolegi lub kogoś z rodziny. A nawet jeśli nie macie kontaktu ze zwierzętami, to warto się o nich czegoś dowiedzieć.

Jakie zwierzęta trzymacie w domach lub widzieliście u kogoś w domu? Czy to psy i koty? Chomiki, króliki, świnki morskie, rybki? A może jakieś rzadziej spotykane stworzenia – jaszczurki, węże, pająki? Które z nich najbardziej Was ciekawią?

* * *

W bibliotece mamy sporo książek, z których możecie dowiedzieć się co nieco o ulubionych zwierzakach (np. jak się nimi opiekować)…

… oraz wiele powieści i opowiadań ze zwierzakami.

Książki na zdjęciach pochodzą z Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy do wypożyczania!

* * *

Do czytania, słuchania i oglądania o domowych zwierzętach:

Prace plastyczne:

• pies – praca plastyczna wykonana pędzlem z gąbki (można poprosić rodziców o pocięcie gąbki do zmywania naczyć);
  • kot – praca z talerzyka papierowego;

* * *

Dzisiaj mamy dla Was rebusy ze zwierzakami znanymi z bajek. Czy znacie je wszystkie?