Wakacje z biblioteką 2021: Pogoda na czytanie

Zjawiska pogodowe, takie jak deszcz, wiatr czy śnieg to nasza codzienność. Sprawiają one, że w różnych porach roku zajmujemy się czymś innym. Kiedy jest ciepło i świeci słońce jedziemy nad jezioro, wychodzimy na długie spacery czy pracujemy w naszym ogródku. Kiedy robi się zimno i pada śnieg, lepimy bałwany, zjeżdżamy na sankach albo chowamy się z gorącą herbatą pod kocem. Kiedy pada – wyciągamy parasol i wskakujemy w kałuże. Jest jednak jedna czynność, którą możemy się zajmować niezależnie od tego, jaka za oknem pogoda. Jest to czytanie! Książka sprawdza się o każdej porze roku i w każdej temperaturze. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o zjawiskach atmosferycznych, klimacie i wpływie człowieka na nie, zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas książkami.

Do czytania, słuchania i oglądania:

Zadanie na pogodę i niepogodę: