Wakacje z biblioteką 2021: Dzień Kolorowanek

Dziś jest Dzień Kolorowanek. To nie jedyne święto poświęcone tej aktywności – 6 maja przypada Światowy Dzień Kolorowanek dla Dzieci. Kolorowanki mają pozytywny wpływ na rozwój najmłodszych: przygotowują do nauki pisania, uczą o świecie (pomagają poznać rzeczy, zwierzęta itd. z obrazków), ćwiczą koncentrację, pomagają w nauce kolorów, przezwyciężają nudę, pozwalają na wyciszenie się i złagodzenie stresu, rozwijają kreatywność…

Jednak nie jest to zajęcie tylko dla przedszkolaków – kilka lat temu rozkwitła popularność kolorowanek dla dorosłych. Kolorowanie pozwalają się odstresować (mogą pomagać w terapii), zrealizować swoje kreatywne pomysły, do tego w tę czynność angażują się obie półkule mózgowe. Obrazki dla starszych często mają wiele drobnych elementów do pokolorowania. To zajęcie dla wszystkich grup wiekowych. Może następnym razem nie będziecie kolorować sami, a zaprosicie rodziców lub dziadków, by się do Was przyłączyli?

* * *

Aby w pełni cieszyć się kolorowaniem, warto od najmłodszych lat poznawać kolory, do czego przydać się mogą książki z naszej biblioteki.

* * *

Opowiadania i bajki z kolorami w nazwie:

* * *

Do wydrukowania i pokolorowania:

A Wy jakie obrazki najbardziej lubicie kolorować?

* * *

Z okazji Dnia Kolorowanek mamy dla Was zadanie z kolorami w tytułach. Aby sprawdzić poszukiwane tytuły, można skorzystać np. z katalogu online naszej biblioteki (książki można wyszukiwać po nazwisku autora lub po tytule).