“Najdłuższy rejs” Michała Majewskiego. Spotkanie autorskie

“Najdłuższy rejs” Michała Majewskiego. Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie: Michał Majewski, autor zbioru opowiadań "Najdłuższy rejs". 7 kwietnia, godz. 17:00. Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Paderewskiego 1, Starogard Gdański. Czytelnia Popularnonaukowa (II piętro)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem Michałem Majewskim, autorem książki Najdłuższy rejs i inne opowiadania, które odbędzie się w czwartek 7 kwietnia o godz. 1700 w Czytelni Popularnonaukowej (II piętro).

Nasz gość to urodzony w 1954 roku inżynier mechanik okrętowy, rzeźbiarz i fotograf. Jako prozaik zadebiutował w 2012 roku na łamach Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław Prowincja opowiadaniem Zieliński (w numerze 4/2012). W grudniu 2015 roku wydał powieść Jadzia, nagrodzoną Kociewskim Piórem. W grudniu 2019 roku ukazał się zbiór opowiadań Zanckula. Wydany w styczniu 2019 roku Najdłuższy rejs to najnowsza książka pana Majewskiego, o której porozmawiamy z samym autorem podczas spotkania.

* * *

   Leżę wysoko na pokładzie pelengowym, nagrzanym za dnia przez tropikalne słońce. Tak jak lubię, z dłońmi pod głową, po uciążliwej wachcie, patrzę z centrum idealnej sfery, podzielonej na pół powierzchnią zmarszczonego Oceanu. Pod presją błękitu, ograniczonego nieskazitelną linią horyzontu, staję się coraz to mniejszy i spokojniejszy, osiągając w końcu błogostan i rozmiar embrionu, wtulonego w łono Kosmosu.
   Z samego dołu, przez kilka pokładów, z najgłębszych czeluści maszynowni, którą przed chwilą opuściłem, przebija się odgłos pracy silnika głównego. miarodajny rytm serca statku, dający poczucie siły i bezpieczeństwa.

Michał Majewski Najdłuższy rejs i inne opowiadania

* * *

Książka została wydana w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

 

 

Skip to content