Wspólne czytanie online: Dzień Dziecka

Wspólne czytanie online: Dzień Dziecka

Na grafice rozrzucone zabawki i życzenia "Wszystkim dzieciom w dniu ich święta życzymy szerokiego uśmiechu na twarzy, radosnych zabaw z przyjaciółmi, powodzenia w nauce i spełnianiu swoich marzeń, swobodnego odkrywania nowych zainteresowań, poczucia bezpieczeństwa i zrozumienia oraz wielu wypraw w krainę wyobraźni." W prawym dolnym rogu logo biblioteki.

W zeszłą sobotę podczas spotkania z cyklu Wspólne czytanie świętowaliśmy niedawny Dzień Dziecka. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten dzień, a wszystkim dzieciom składamy serdeczne życzenia.

Na grafice rozrzucone zabawki i życzenia "Wszystkim dzieciom w dniu ich święta życzymy szerokiego uśmiechu na twarzy, radosnych zabaw z przyjaciółmi, powodzenia w nauce i spełnianiu swoich marzeń, swobodnego odkrywania nowych zainteresowań,  poczucia bezpieczeństwa i zrozumienia oraz wielu wypraw w krainę wyobraźni." W prawym dolnym rogu logo biblioteki.

Tego dnia premierę miał nasz teatrzyk kukiełkowy Jaś i magiczna fasola – zmieniona w stosunku do książkowej wersja znanej baśni w wykonaniu bibliotekarek. 

Tym, którzy nie byli na przedstawieniu, polecamy zajrzenie do biblioteki i wypożyczenie pięknych książek dla dzieci – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

A jeśli czytacie naszą stronę poza godzinami otwarcia biblioteki, to poznajcie książkowych bohaterów dzięki umieszczonym w sieci filmom:

  • Elmer – opowiadania Davida McKee o wyjątkowym słoniu czytane przez znanych aktorów;
  • serial Pamiętnik Florki na podstawie książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel;
  • serial Kacperiada na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepke.

Może potem zajrzycie do biblioteki i poszukacie książek z ich przygodami? Zapraszamy!

Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych. Jak pracowite pszczółki zbierały pyłek (pomponiki) klamerkami, zapełniając plaster miodu (wytłoczkę do jajek). Potem przenosiły różnego rodzaju piłeczki oraz baloniki na drewnianych łyżkach tak, by nie zgubić swojego ładunku.

  • A zadaniem dla Was jest labirynt – jak szybko udało Wam się znaleźć właściwą drogę?

Kwadratowy labirynt; u góry napis "Gdzie odleciał balonik?", na dole rysunki dzieci, pośrodku labiryntu balon; w prawym dolnym rogu logo biblioteki.

Dzieci kolorowały i malowały, a najstarsze dziewczyny – członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci – wykonywały wiszącą ozdobę pokoju w kształcie balonu z gondolą.

Jeśli chcecie wykonać prace plastyczne z balonami, to proponujemy:

Kolejne Wspólne czytanie już we wrześniu. Śledźcie naszą stronę internetową i Facebooka, by dowiedzieć się, co planujemy dla Was w wakacje!

 

Skip to content