Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2020: 14 maja z wizytą gościa

Tym razem pani Anna Staranowicz-Cisek przeczyta nam opowiadanie o Jakubie – a dokładnie o Giacomo Puccinim, słynnym kompozytorze. Bohaterowie serii “Jedno imię, wiele historii” wyrośli na znane osobistości, podziwiane przez wszystkich, ale najpierw musieli na ten sukces ciężko zapracować.

*** *** ***

Kuba Puccini w dorosłym życiu został słynnym kompozytorem, znanym ze swych oper. A czy jest opera? Wyjaśni to krótki film na kanale Tajniki muzyki i Smyki. A o tym, jak zachować się w operze opowiedzą Moni i Uszko z filmów przygotowanych przez Teatr Wielki – Operę Narodową.

Uczniów zapraszamy do zmierzenia się z krzyżówką, do której trzeba wpisać imiona pisarek i pisarzy. Jeśli nie znasz tych nazwisk, nie martw się. Biblioteczny katalog online przyjdzie z pomocą – można w nim wyszukiwać np. po nazwisku autora lub po tytule książki. Powodzenia!

*** *** ***

Starszej młodzieży i dorosłym polecamy “wycieczkę” do opery. Dzieła Giacomo Pucciniego, o którym opowiadanie czytał nasz gość, są stale obecne na scenie. Jego Toscę można obejrzeć na stronie internetowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Można też wybrać się na wirtualny spacer po budynku teatru.

*** *** ***

Rozwiązanie wczorajszych bliźniaczych krzyżówek: BIBLIOTEKA.