Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2020: 15 maja z wizytą gościa

Drodzy młodzi Czytelnicy! Kończymy Tydzień Bibliotek opowiadaniem o pewnej zdolnej Zuzi czytanym przez naszego gościa, panią Annę Staranowicz-Cisek, jedną z pomysłodawców i wydawców serii “Jedno imię, wiele historii”. Posłuchajcie o Susanne Lenglen, wybitnej francuskiej tenisistce, która zmieniła postrzeganie kobiet w tej dyscyplinie.

Dziękujemy naszemu gościowi za wizytę. Mamy nadzieję, że kilka książek z serii będzie można wypożyczyć jeszcze przed wakacjami. A wszystkim przypominamy, że w bibliotece można znaleźć wiele książek o słynnych ludziach – biografii i powieści biograficznych – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zapraszamy do wypożyczania!

***

Hasło Tygodnia Bibliotek to Zasmakuj w bibliotece. W jakich książkach jesteście rozsmakowani? W powieściach przygodowych, obyczajowych, fantastycznych? W literaturze popularnonaukowej z ulubionej dziedziny? A może w klasyce? Mamy nadzieję, że w naszej bibliotece zawsze znajdziecie coś ciekawego.

A bardziej dosłownie nawiązując do tego hasła, proponujemy kolejne zadanie o smakołykach. Czy uda się Wam połączyć obrazki z odpowiednim opisem?

*** *** ***

Posłuchajcie wiersza Na straganie Jana Brzechwy. Może skorzystacie z instrukcji w tym FILMIE i spróbujecie zrobić kukiełki z warzyw?

*** *** ***

A dla rodziców, dziadków i starszego rodzeństwa mamy garść pomysłów na zabawy ruchowe dla dzieci. Przydadzą się, gdy nie zawsze można wyjść z domu, aby skorzystać z boiska lub basenu. Może ktoś z naszych młodych czytelników chciałby zostać sportowcem jak bohaterka dzisiejszego opowiadania?

Wszystkich Czytelników zapraszamy do wypożyczania w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która tymczasowo działa w okrojonym zakresie. Nowe godziny pracy można sprawdzić TUTAJ.

Miłośnikom klasyki polecamy serwisy z legalnymi i bezpłatnymi e-bookami. Wolne lektury, Polona, WikiźródłaChmura Czytania zawierają często trudno dostępne, niewznawiane przez dziesięciolecia książki.

*** *** ***

Rozwiązanie wczorajszej krzyżówki: AUTORKA.