Wirtualne spotkanie Bibliotecznego Klubu Czarnego Kota

Spotkanie Bibliotecznego Klubu Czarnego Kota poświęcone Domowi ośmiu tajemnic Liliany Bardijewskiej miało odbyć się w marcu. Niestety, pandemia zmusiła nas do odwołania tego wydarzenia. Zapraszamy naszych klubowiczów, cieszących się zapewne z wakacyjnego wypoczynku, na wirtualne spotkanie klubu. Odbędzie się ono we wtorek 30 czerwca o godz. 19:00 za pośrednictwem bezpłatnego komunikatora Skype w formie wideokonferencji.

Jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć, prosimy rodziców o kontakt przez profil biblioteki na Facebooku lub pocztę elektroniczną dziecieca@mbpstarogard.pl.

Przykładowe zagadnienia, nad którymi warto się zastanowić przed spotkaniem:
1. Marcin – jaki jest główny bohater? Co o nim sądzicie?
2. Pozostali bohaterowie – kto zwrócił Waszą uwagę i dlaczego?
3. Tytułowy Dom – dlaczego jest niezwykły? Co go wyróżnia? Czy chcielibyście mieszkać w takim domu?
4. Co sądzicie o przedstawieniu domów jako myślących istot?
5. Która tajemnica odkryta przez Marcina była najbardziej interesująca?
6. Czy kiedykolwiek pisaliście pamiętnik jak Marcin?
7. Gdybyście chcieli zostawić “skarb” jak poprzedni lokatorzy pokoju Marcina, co byście w nim umieścili, by przekazać kolejnym osobom coś o sobie i czasach, w których żyjecie?
8. Czy zwracacie uwagę na architekturę? Czy macie swoje ulubione budynki (niekoniecznie zabytki)?

Miłośnikom prac plastycznych proponujemy do wykonania domek w kilku wersjach:
a) prosty domek z papieru (jeszcze prostszy sposób);
b) coś dla młodych specjalistów od aranżacji wnętrz (ten sam pomysł z innymi dekoracjami);
c) domek z patyczków po lodach – ta praca może wymagać pomocy kogoś starszego (może to pomysł na rodzinny projekt?).
Jak Wam się podobają te domki? Jeśli zdecydujecie się któryś wykonać, pochwalcie się na spotkaniu klubu!

Zadanie: Rozpoznajcie zdjęcia znanych budowli świata i dopasujcie do nich opisy i nazwy.

Do zobaczenia!