Wakacje z biblioteką 2020: Podróżuj z książką

To już dzisiaj! PIERWSZY DZIEŃ WAKACJI! Wszystkim naszym młodym Czytelnikom chcielibyśmy życzyć udanych, bezpiecznych i – mamy nadzieję – zaczytanych wakacji.

TUTAJ znajdziecie podsumowanie roku szkolnego do druku dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkoły podstawowej w wersji kolorowej i do pokolorowania. Kończący szkołę ósmoklasiści mogą wydrukować kapsułę czasu, by w przyszłości zajrzeć do niej i powspominać. A może wolelibyście sami zaprojektować taki list podsumowujący rok szkolny? Albo zostawić trudy nauki za sobą i na początku wakacji spisać swoje plany na czekające Was dwa miesiące wypoczynku?

*** *** ***

Przygotujmy się wspólnie do wakacyjnych podróży – w rzeczywistości i w wyobraźni. Czy macie już pomysły na wakacyjne wyprawy? Posłuchajmy fragmentu książki Agnieszki Stelmaszyk Bunia kontra fakir z serii Mazurscy w podróży.

*** *** ***

Zapraszamy do rozwiązania zagadki:

*** *** ***

Tym, co nudzą się w trakcie podróży proponujemy ciekawe zabawy i gry towarzyskie. Najmłodsi, którzy dopiero uczą się liter, mogą zaprojektować LITERKI Z LEGO.

Starsi mogą zmierzyć się w grze KROPKI I KWADRATY. Do tej gry potrzebujecie tylko wydrukowany szablon kropek –
oraz pisaki lub kolorowe szpilki z tablicą korkową. Więcej szczegółów dotyczących gry znajdziecie TUTAJ.
Grę proponujemy urozmaicić: przygotujcie dodatkowo kostkę z wybranymi obrazkami na każdej ściance. Gracz rzucając kostką musi najpierw ułożyć zdanie do obrazka, które rozpocznie krótką historyjkę, dopiero potem może zamalować kropkę i tak po kolei każdy gracz kontynuuje opowieść.

*** *** ***

Pomysł na pracę plastyczną: łódeczki z nakrętek lub pokrywek od słoików.

*** *** ***

Rozwiązanie zadania z wpisu o kosmosie: >>O obrotach sfer niebieskich – dzieło życia Mikołaja Kopernika<<.