Wirtualne spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki

W tym tygodniu odbyły się spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki dla Dzieci i Młodzieży. Z powodu pandemii ponownie miały one miejsce w sieci.

W poniedziałek grupa ze szkół ponadpodstawowych spotkała się, by porozmawiać o książce Margo Tarryn Fisher. Tytułowa bohaterka odkrywa mroczne tajemnice swojego rodzinnego miasta, ponurego miejsca pełnego patologii. Powieść jest dość mrocznym thrillerem psychologicznym z wątkiem kryminalnym. Na kolejnym spotkaniu będziemy dyskutować o Małych kobietkach Luisy May Alcott.

We wtorek grupa młodzieżowa ze szkół podstawowych rozmawiała o Wszystkich lajkach Marczuka Pawła Beręsewicza. Autor porusza poważne tematy, takie jak uczciwość, wiarygodność informacji w Internecie czy historia Polski podczas II wojny światowej w bardzo przystępny sposób. Dowcip nie wyklucza tego, że książka skłania do myślenia. Następne spotkanie będzie poświęcone książce Drzewo życzeń Katherine Applegate.

Również we wtorek spotkał się Biblioteczny Klub Czarnego Kota. Dyskutowaliśmy o książce Dom ośmiu tajemnic Liliany Bardijewskiej. Razem z głównym bohaterem, Marcinem, poznaliśmy sekrety, jakie skrywała stara kamienica. Zastanawialiśmy się, co byśmy włożyli do kapsuły czasu dla przyszłych pokoleń. Rozpoznawaliśmy słynne zabytki na zdjęciach (zapraszamy do rozwiązania zadania, które znajdziecie TUTAJ). Na następnym spotkaniu porozmawiamy o Gdybym nie pomyliła psów Ingelin Angerborn.

Terminy spotkań grup młodzieżowych ustalimy po powrocie klubowiczów z wakacyjnych wyjazdów. Biblioteczny Klub Czarnego Kota spotka się we wrześniu. Zainteresowanych dołączeniem do klubów prosimy o kontakt z Wypożyczalnią i Czytelnią dla Dzieci i Młodzieży.

***   ***   ***

Rozwiązanie zadania na temat zabytków: 1-I-f; 2-D-i; 3-H-e; 4-B-h; 5-G-b; 6-E-d; 7-C-g; 8-F-c; 9-A-a.