Światowy Dzień Kociewia 2021: Tu i tam na Kociewiu

Światowy Dzień Kociewia 2021: Tu i tam na Kociewiu

Kociewie nie daje się zamknąć w granicach administracyjnych powiatów starogardzkiego, tczewskiego i świeckiego, z którymi jest kojarzone. Więcej o granicach regionu TUTAJ

Zapewne znamy miejscowości dookoła Starogardu i w często odwiedzanych przez nas okolicach, ale czy wszystkie? Na rozgrzewkę – rebusy z nazwami kociewskich miejscowości. Do rozwiązywania zapraszamy szczególnie dzieci!

Po tym ćwiczeniu czas zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem: czy znajdziecie 65 nazw kociewskich miejscowości ukrytych w wykreślance? Aby pobrać wykreślankę do wydrukowania, wystarczy kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Zapisz grafikę jako…

Kociewie znane jest z bogactwa przyrodniczego: położone na terenach polodowcowych obfituje w jeziora (jest ich ponad 200), obejmuje trzecią część Borów Tucholskich i ma zróżnicowany krajobraz. Turystów interesuje nie tylko natura, ale także zabytki, w tym grody, dwory, pałace, zamki i budowle sakralne. A to przecież nie jedyne atrakcje w regionie. Artykuł Kociewskie atrakcje, czyli miejsca, które trzeba odwiedzić pokazuje, co cieszy się szczególnym zainteresowaniem turystów. Inną ciekawą listę prezentuje artykuł Ani Nowak Resztki lata łapane w dłonie. Tak zapamiętamy region Kociewie.

Oczywiście, katedra w Pelplinie i zamek w Gniewie są wspaniałe, ale czy znamy zabytki własnego miasta? Zadanie nie tylko dla uczniów szkół podstawowych.

Może warto wpaść do biblioteki i wypożyczyć coś o zabytkach i innych atrakcjach Kociewia, by zaplanować wycieczkę, gdy skończy się pandemia?