Światowy Dzień Kociewia 2021: W bibliotece o Kociewiu

Światowy Dzień Kociewia 2021: W bibliotece o Kociewiu

W Światowy Dzień Kociewia chcemy zaprezentować część zbiorów regionalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wszystkie działy i filie biblioteki posiadają księgozbiór regionalny. Chociaż lwia część tych książek oraz czasopisma z regionu udostępniane są w obecnie zamkniętych z powodu pandemii czytelniach, to zbiory przeznaczone do wypożyczania są niemałe. Serdecznie zachęcamy do ich lektury. Nasze wypożyczalnie w Bibliotece Głównej, Filii nr 1 oraz Filii nr 2 czynne są w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od 8:00 do 16:00, zaś w czwartki od 9:00 do 17:00 (w pierwsze środy miesiąca, soboty, niedziele i święta są nieczynne). Wypożyczanie odbywa się w reżimie sanitarnym.

Tytuły książek dostępnych do wypożyczenia można sprawdzać w katalogu internetowym biblioteki. W przypadku problemów technicznych z katalogiem konieczne może być wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki (ciasteczek). W katalogu po wybraniu wyszukiwania po hasłach przedmiotowych, możemy przeglądać, jakie książki i artykuły w czasopismach regionalnych znajdują się pod hasłem “Kociewie”, hasłami geograficznymi (np. “Starogard Gdański”, “Pinczyn”, “Jezioro Borzechowskie” itd.) lub osobowymi (“Deyna, Kazimierz”, “Grubba, Andrzej” itd.) związanymi z regionem. Po kliknięciu hasła pojawi się lista tytułów – dalsze kliknięcie w każdy z nich pozwoli wyświetlić listę egzemplarzy wraz z informacją, jaki dział lub filia daną pozycję posiada i czy jest ona udostępniana do wypożyczenia, czy tylko na miejscu.

Największa część zbiorów regionalnych znajduje się w dziale Informacji Bibliograficznej. Oprócz książek trafiają tam czasopisma regionalne, zdjęcia, pocztówki i różne dokumenty życia społecznego. Poniżej część nowszych książek regionalnych zgromadzonych w tym dziale.

A oprócz książek w Informacji Bibliograficznej znajdują się m.in. pocztówki z Kociewia. Tu prezentujemy tylko część gromadzonej przez lata kolekcji.

Inne działy i filie także gromadzą księgozbiór dotyczący Kociewia. Poniżej niektóre zeszłoroczne nabytki z Filii nr 2 przy ul. Reymonta 1 (w Osiedlowym Domu Kultury).

Zapraszamy do poszerzania wiedzy o Kociewiu przez lekturę!

 

Skip to content