XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021: 9 maja – Klasyka europejskiej literatury

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021: 9 maja – Klasyka europejskiej literatury

9 maja to Dzień Europy. Obchodzony jest w rocznicę ogłoszenia przez ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana w 1950 roku planu utworzenia ponadnarodowej instytucji mającej zapobiec kolejnej wojnie dzięki kontroli nad produkcją i handlem węglem i stalą. Z tej współpracy narodziła się Unia Europejska. Tego dnia świętujemy pokój i jedność w Europie.

Oczywiście, nie wszystkie państwa na kontynencie są członkami Unii Europejskiej. Poniżej prezentujemy drobny fragment książek stanowiących już klasykę europejskiej literatury. Ile z tych tytułów znacie?

* * *

 

Wiele książek z klasyki literatury europejskiej i światowej można przeczytać bezpłatnie na stronach takich jak Polona, Bałtycka Biblioteka Cyfrowa, Wolne Lektury lub Projekt Gutenberg. Oczywiście, nie wszystkie wszystkie książki się tam znajdują ze względu na prawa autorskie, zatem zapraszamy do biblioteki: w Bibliotece Głównej na Rynku od 10 maja wypożyczalnia jest otwarta z zachowaniem obostrzeń, a filie wypożyczają książki po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym lub mailowym. Zapraszamy!

* * *

Małe sprawdzenie znajomości literatury naszego kontynentu. 

 

Skip to content